קידום מעמד האישה ושוויון מגדרי

עיריית טירה מאמינה בחשיבות קידום מעמד האישה והשוויון המגדרי, הן בקרב עובדי ועובדות העירייה והן בקרב תושבי ותושבות העיר. בעיריית טירה ממלאות נשים תפקידי מפתח כגון מנהלת מחלקת רווחה, מנהלת מחלקת משאבי אנוש ומנהלת תכנית 360. כמו כן ישנן מספר נשים המנהלות בתי ספר בעיר. בשנת 2020 אף מונתה לראשונה חברת מועצת עיר.

אנו מזמינים אתכן ואתכם להציע רעיונות ושיתופי פעולה לקידום השוויון המגדרי בעיר, ובפרט בנושאי תעסוקת נשים, כניסה לפוליטיקה ומניעת אלימות כלפי נשים. ניתן לפנות לעוזרת ראש העיר ורפרנטית קידום מעמד האישה, סהר אלמוג במייל Sahara@tira.muni.il.

קורס נשים בעלות עסקים

לראשונה בטירה נוסד פרויקט שמטרתו לקדם נשים בעלות עסקים מהעיר. בטירה ישנם עשרות עסקים בבעלות נשים והעירייה מעוניינת לתת לנשים ידע, כלים וקשרים שיעזרו להם להתקדם ולהתפתח – במיוחד בימי הקורונה. היוזמה לפרויקט הגיעה מסהר אלמוג, עוזרת ראש העיר ונאילה חאסקיה, עובדת מחלקת הגזברות – שיצרו שיתוף פעולה חדש וייחודי בעקבות שיחת היכרות שגלשה לנושא העסקים המצליחים של נשים בעיר בתחומים רבים.
כחלק מהפרויקט התקיים בחודשים אוקטובר-נובמבר 2020 קורס מכירות ושיווק לנשים. הקורס כלל 6 מפגשים, 5 בזום (אונליין) ואחד אחרון פיזי במרכז הצעירים החדש בעיר. את הקורס הובילה אקבל עדאויי – יועצת מובילה בתחום שיווק ומכירות. בקורס עלו נושאים כמו אסטרטגיות לקשר עם לקוחות, חשיבות תנועות שפת גוף, מידע על מענקים, כלים חדשים לשיווק ועוד. במפגש האחרון הגיע ראש העיר לשוחח עם היזמיות. הוא בירך אותן על ההשתתפות ובירך גם את יוזמות הפרויקט.
ראש העיר, מאמון עבד אלחי, ציין: "בעבר עסקים היו תחום של גברים אבל ככל שעוברות השנים יותר נשים נכנסות לתחום ומצליחות. אני מעודד פרויקטים מהסוג הזה שבהם העירייה מקדמת את הכלכלה בעיר". בקורס הנוכחי היה שיתוף פעולה עם מרכז הצעירים ומעוף – סוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה. בשנת 2021 יתחיל לפעול בעיר פורום נשים שימשיך את הפעילות.